Maszyna do szycia pozwala na łatwiejszą pracę z cięższymi tkaninami. Możesz również sprawić, że Twoje ściegi będą mocniejsze i trwalsze dzięki użyciu podwójnej nici w maszynie. Używanie jednej z tych magicznych maszyn może być również łatwiejsze dla Twoich rąk i oczu niż szycie ręczne. Przyjrzyjmy się różnym rodzajom ściegów, które możesz wykonać za pomocą maszyny do szycia!

Zanim zaczniesz przygodę z krawiectwem

Standardowy ścieg do przodu/do tyłu

Rozpocznij ścieg prosty 1/8-3/8 cala od krawędzi materiału. Przeszyj ściegiem wstecznym ścieg do przodu nad przyszpilonym lub podklejonym szwem. Powtórz ścieg wsteczny, aby zakończyć.

Ściegu prostego można używać do szwów, podszywania, podszywania i prostego szycia górnego.

Ścieg zygzakowy

Ścieg zygzakowy zapewnia czyste wykończenie surowych krawędzi i możesz go użyć jako techniki wykończeniowej w połączeniu z linią ściegu dolnego. Możesz dostosować zarówno szerokość jak i długość tego ściegu do potrzeb swojego projektu.

Dziurki na guziki

Dobra wiadomość jest taka, że większość maszyn do szycia potrafi robić dziurki na guziki, albo za pomocą w pełni automatycznej stopki do dziurek na guziki, albo w przypadku niektórych maszyn mechanicznych i większości maszyn komputerowych, zaprogramowanej dziurki na guziki. Sprawdź instrukcję obsługi swojej maszyny, aby poznać te szczegóły.

Ścieg Ślepego Obszycia

Ten ścieg maszynowy składa się z dwóch lub trzech ściegów prostych, a następnie jednego szerokiego zygzaka / ściegu chwytającego. Podobnie jak w ręcznie szytej wersji ślepego obszycia, tkanina jest składana pod spód i odsuwana z wystającym brzegiem obszycia. Szwy są widoczne jako mała kropka po prawej stronie. Istnieje specjalna stopka do maszyny, która utrzymuje tkaninę w fałdzie. Ta technika wymaga dużo praktyki i polecam naukę na dużej ilości skrawków materiału. Po jej opanowaniu, ścieg do obrębiania na ślepo pozwala na szybkie wykonanie obszyć spodnie i spódnice.