Kostiumy „Pozłacanego Wieku” Stworzyła Kasia Walicka-Maimone

Kostiumy „Pozłacanego Wieku” Stworzyła Kasia Walicka-Maimone Kostiumografka z Polski wypracowała sobie markę artystki, którą warto zatrudnić przy wyjątkowo trudnych produkcjach filmowych. Stroje zgodne z daną epoką? – dla Kasi Walickiej-Maimone to żaden problem. Zobacz jak o sobie opowiadała kostriumografka na łamach Vogue.

Co jeszcze ciekawego skrywa w swoim życiu artystka?

Wywiad udzielony dla Vogue ukazuje kostiumografkę jako niezwykle wrażliwą i estetyczną kobietę. Jak sama podkreśla pochodzi z Suwałk, które było dla niej wielką inspiracją do artystycznych działań. Ciekawi i odważni ludzie uczynili z kostiumografki dla takich tytułów jak „Most szpiegów”, „Kochankowie z księżyca” czy „Moneyball”, prawdziwy klimat walczenia o własne miejsce na świecie i chęci do działania.

Kasia Walicka-Maimone podkreśla, że od zawsze szyła ubrania. Wychowała się wśród osób, które szyły. Szycie to przerodziło się w ogromną pasję. Po wyjeździe do Nowego Jorku kostiumografka obracała się w środowisku artystycznym. Wówczas wybrała szkołę projektowania Fashion Institute of Technology. Za awans do Hollywood odpowiada szczęście. Kostiumografka zaczynała jako osoba szyjąca dla znajomych muzyków, później przeniosła się do teatru jako asystentka tam pracującej kostiumografki. To właśnie tam stroje Kasi Walickiej-Maimone obejrzały osoby z Hollywood. W ten sposób dostała pierwszą pracę dla filmu „Capote”. Artystkę docenił Philip Glass. Jej kariera rozwijała się w czasie rozwoju fabryk i kolei. Niepokoje społeczne też miały niewątpliwy wpływ na przebieg jej kariery. Wszystkie stroje jakie szyła kostiumografka były konsultowane z historykami sztuki, tak aby najpełniej oddać ducha danej epoki.

Źródło: www.ploteczek.pl