Sklep z pościelą to miejsce, w którym zaopatrzymy się w wygodę i nakarmimy swój hedonizm. Jakie materiały proponuje rynek? Oto mały przewodnik.

Mikrofibra

Pojęcie mikrofibry łączy w sobie różne rodzaje materiałów. Ich wspólną cechą jest to, że są wykonane z bardzo cienkich włókien. Kompozycja może obejmować zarówno bawełnę, jak i celulozę. Proporcje i sposób produkcji mogą być różne, a wpływa to na jakość materiału. Z każdym materiałem zwanym mikrowłóknem należy postępować odmiennie. Zbadać skład i wyciągnąć rozsądne wnioski. Często, jeśli taka tkanina jest tania, oznacza to niezbyt długą żywotność i nie najlepsze właściwości użytkowe. Jeśli nie akceptujesz syntetyków do pościeli, mikrofibra nie jest dla ciebie. Odwiedź sklep z pościelami i wybierz którąś z ekologicznych tkanin.

Jedwab

Pościel z naturalnego jedwabiu jest o wiele droższa niż na przykład bawełna. Jednak jest ona zdrowa dla organizmu, a poza tym pięknie prezentuje się w wystroju mieszkania, co można zobaczyć na zdjęciach pod adresem www.homely.pl. Są ku temu powody. Jedwab jest naprawdę luksusowym dobrem. A pościel daje niesamowite odczucia podczas użytkowania. Jedwab jest gładki, delikatny i płynący. Bielizna z jedwabiu wygląda świetnie i służy przez długi czas. Ale wymaga szczególnej opieki. Pranie tylko w niskich temperaturach. Bardzo delikatne prasowanie niezbyt gorącym żelazkiem. Suszenie z lekkim naprężeniem powierzchni. Jeśli chcesz mieć pościel z jedwabiu, nie szyj jej samodzielnie to trudne. Lepiej kupić gotową pościele Sklep z materiałami można odwiedzić, aby zakupić potrzebne dodatki.

Frotte

Ponieważ tkanina frotte ze względu na pętle na powierzchni ma znaczną objętość i dobrze zatrzymuje ciepło. Ta sama faktura sprawia, że powierzchnia frotte jest lekko szorstka. Pościel frotte schnie po praniu przez długi czas, ale nie wymaga prasowania. Ze zbyt luźnego płótna pętle mogą się rozciągać, naruszając strukturę materiału, dlatego należy szczególnie uważać z ostrymi przedmiotami pozostawionymi w łóżku.